блокади

Пронајдени се 17 резултати на тема „блокади“
Вести

Петти ден по ред блокади: Да се спречи националниот срам кој и се подготвува на Македонија од страна на Заев и неговите соработници

ВМРО-ДПМНЕ и денеска продолжи со протестите пред МНР. Петти ден по ред како се случуваат блокадите, поради како што информираат од партијата,...
Вести

Кавадарчани и денес протестираа: Бараат увид во договорот кој двоецот Заев- Бучковски тајно го преговараат со Бугарија

И денес кавадарчани протестираа, барајќи увид во договорот кој двоецот Зоран Заев – Владо Бучковски тајно го преговараат со Бугарија. -Барикадите...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ од утре започнува со предупредувачки протест – ова се трите раскрсници во Скопје на кои ќе бидат блокадите!

ВМРО-ДПМНЕ од утре во знак на предупредувачки протест започнува со блокади. Како што дознава КУРИР, блокадите во Скопје ќе бидат на неколку...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ излегува на блокади во Скопје и 10 други градови: „Заев да каже за што преговара со Бугарија, излези за Македонија“!

ВМРО-ДПМНЕ од утре во знак на предупредувачки протест започнува со блокади. Како што дознава КУРИР, блокадите во Скопје ќе бидат на неколку...
Вести

Мицкоски најави нови протести и блокади за утре: Блокади на три раскрсници во Скопје и протести во 20 градови во Македонија

Зоран Заев објави дека ќе ја менувал историјата во учебниците. Зоран Заев објави дека имало договор за 3 записници, а за 11 се пред договор,...
Вести

Мицкоски: Само политички аматер како Заев може да потпише еден таков договор во кој историјата ќе биде критериум за напредок на државата за ЕУ, протестите се начин да ја спаси народот државата

Најпрвин ќе ми дозволите да изразам благодарност до луѓето кои се овде пред платото на Владата, но и оние кои се денес пред платото на...
Скопје

Иницијативата против дивеење во Ѓорче Петров се заканува со нови протести и блокади доколку советот не го разгледа нивното прашање

Иницијативата против урбаното дивеење во Ѓорче Петров најавува нов протест и блокади доколку нивното барање не биде ставено на дневен...