блогерка

Пронајдени се 10 резултати на тема „блогерка“
Познати

Страшна трагедија во Белград – 22 годишната инфлуенсерка и блогерка си го одзеде животот, илјадниците следбеници останати во шок

Синоќа починала Кристина Ѓукиќ, српска гејмерка, јутуберка и инфлуенсерка. Таа имаше 21 година. „На наше големо жалење, морам да ве информирам...
Познати

Италијанска блогерка беше нападната поради коронавирусот, па сепак собра 3 милиони евра донации- целото семејство и е во изолација!

Италијанската блогерка Кјара Ферагни, заедно со нејзиниот сопруг, музичарот Федез и раководителот на одделот за интензивна нега на...
Познати

Бремената ќерка на починатиот хрватски пејач доживеа сообраќајка: Бебето само што не го донесе на свет, а откри што се случило со него

Блогерката Ела Дворник која е ќерка на починатиот хрватски пејач Дино Дворник на социјалните мрежи откри дека доживеала сообраќајна...
Познати

Морничава трагедија: Почина убавата сопруга на познатиот црногорски фудбалер- блогерката зад себе ги остави двете мали дечиња (ФОТО)

Сопругата на Илија Спасојевиќ (32) кој е репрезентативец на Индонезија почина во средата на 20 ноември во 00:52 минути после полноќ, пренесува...
Занимливости

Блогерка се обиде да ја бојадиса косата, па остана ќелава во видео кое го пренесуваше во живо- од нејзините солзи и вие ќе се растажите

Инстаграм-блогерката Лори Фејт сакаше брзо и драстично да ја промени бојата на својата коса од сина во бела, во видео во живо. Следачите...
Занимливости

Коментарите се повеќе од сурови: Таа е плус сајз блогерка, а кога ќе го видите нејзиното момче ќе се шокирате (ФОТО)

Откако оваа блогерка на својот Инстаграм профил го покажа своето момче беше преплавена од лоши коментари. Мелис Гибсон која е плус сајз...