Благоја Деспотоски

Пронајдени се 4 резултати на тема „Благоја Деспотоски“
Вести

Деспотовски до Макрадули: Ако државата има план за чист воздух зошто аерозагадувањето во Кичево е зголемено до 50%?

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Благоја Деспотовски зборуваше за воздухот во државата и врз основа на тоа што го кажа заменик министерот за...
Вести

Деспотоски: Ниедна реформа што не е во насока на зголемување на економски раст во државава нема да биде ефикасен

Знаете што е најважно за пензискиот фонд- економски развој, повеќе пари и така може реформите да се направат во сите системи, пензиско...
Вести

Деспотоски: Во трасата на автопатот Кичево – Охрид нема проблеми, викавте дека е згрешена, нема нова и работите на истата

Министерот Сугарески викаше дека е згрешена трасата на автопатот Кичево- Охрид, поминав утрово и не видов дека има нова траса, што значи...