благој бочварски

Пронајдени се 24 резултати на тема „благој бочварски“
Вести

Алијанса и Алтернатива: Да се стави крај на капитулацијата на Мерко, да се спасат граѓаните и статусот на езерото во УНЕСКО

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива, го повикуваат министерот за транспорт и врски Благој Бочварски да не ја потценува...
Вести

Арсовски: Семејна фирма на Бочварски додека бил градоначалник земала тендери од над еден милион денари од ЈП Стипион 2011 Штип – класичен судир на интереси

Нервозата кај Благој Бочварски е очигледна. Граѓаните дознаваат за неговите неетички, неморални и можеби сомнителни тендери кои ги...
Вести

Арсовски: Бочварски делел буџетски милиони на семејната фирма, надлежните молчат – борбата против корупцијата не постои

После молкот на надлежните институции за скандалот во кој што Општина Штип доделува милионски тендер на семејната фирма на Бочварски...
Вести

Слабите кадри на власта на дело: Новиот министер Бочварски не знае кога ќе заврши автопатот Кичево-Охрид кој стана историски за граѓаните

Благој Бочварски, министерот за транспорт и врски, не е сигурен кога ќе биде пуштен во употреба, односно кога ќе заврши изградбата на...
Вести

Ивановски кон Бочварски: Ние остануваме слепо црево во Европа во инфраструктурата, за оваа Влада проценти на реализација и рокови не постојат

Претседателот на Комисијата за транспорт Синиша Ивановски, во вечерашната „Топ тема“ на Телма телевизија истакна дека Македонија...
Вести

Дали градежните фирми на новиот Министер за транспорт Бочварски ќе го преземат градежниот пазар во Македонија?

Низа скандали изминатиов период го тресеа името на новиот Министер за транспорт и врски и актуелен градоначалник на Општина Штип Благој...
Вести

ВЛАСТА НИКАКО ДА СЕ ОПАМЕТИ: Бочварски и Каевски им ветуваат на штипјани базен со украдена фотографија од американско училиште!

Власта никако да ја научи лекцијата да не краде фотографии од интернет за да ја манипулира и лаже македонската јавност. Овој пат фатени...