билјана ванковска

Пронајдени се 27 резултати на тема „билјана ванковска“
Вести

Ванковска: Излезе дека зборот „педер“ беше тригер за будење на многу повеќе заспани убавици одошто било што досега скандалозно сторено

По скандалозната изјава на премиерот Зоран Заев, се огласи и професорката Билјана Ванковска. -Утрово е мамурно: како ноќеска да бевме...
Вести

Ванковска до ракометарите: Заев гарант ќе сака да се огребе од вашата популарност, па за да се покаже патриот можно е да се појави на некој од вашите натпревари

Професорката Билјана Ванковска со порака до ракометните репрезентативци откако владата потврди дека премиерот Заев тргнал кон Германија...
Вести

Ванковска: Оние кои ги ослободија пратениците за да гласаат за промена на устав, денес жолчно заговараат строги критериуми за притвор на обвинети лица!

Оние кои ги ослободија пратениците од притвор за да гласаат за промена на устав, денес жолчно заговараат строги критериуми за притвор...
Вести

Ванковска: А жолти ѕвезди тие ќе ни дадат или сами да си направиме? Ова е дискриминација по социјална основа, забранета со устав

Професорката Билјана Ванковска реагираше на новиот предлог за воведување на таканаречените еколошки налепници на возилата со кој...
Вести

Ванковска: Ваква драконска казна е само уште еден од џокерите за притисок и кршење кичма на опозициските пратеници!

Јанкулоска осудена на 6 години затвор за набавка на мерцедес во државна сопственост, кој ЗЗ си го вози и за лични потреби! Ваква драконска...
Вести

Ванковска: Може да се урла кога Македонец ќе убие Македонец или Албанец, но кога сторителот е Албанец, владее амнестија или тотален молк

Професорката Билјана Ванковска револтирана од реакцијата на власта по смртта на младото момче Никола Саздовски кој беше претепан од...
Вести

Ванковска: Кога беше пучот врз Ердоган активисти на СДСМ навиваа да биде згазен, сега Заев насмеан до уши ќе се слика со него

Се сеќавам онаа вечер додека траеше обидот за преврат на Ердоган, како симпатизерите и активистите на СДСМ паѓаа во транс, врескаа на...