БиХ

Пронајдени се 115 резултати на тема „БиХ“
Вести

Филипче додека се фали со „АстраЗенека“, БиХ добива „Фајзер вакцини“, дали министерот прв ќе се вакцинира како што ветуваше

Министерот за здравство Венко Филипче деновиве на својот ФБ профил најави дека во Македонија викендов ќе пристигнат 24.000 дози од вакцината...