бигорски манастир

Пронајдени се 26 резултати на тема „бигорски манастир“
Вести

Бигорскиот манастир денеска одбележува 1.000 години од создавањето- сите посетители се добредојдени на патронот

Познатото македонско древно светилиште „Свети Јован Крстител“, попознат како Бигорски манастир, го одбележува Отсекувањето на чесната...
Вести

Утре вечер богослужба во чест на Успесението на Пресвета Богородица во Бигорскиот манастир, секој може да присуствува!

Бигорски манастир по повод големиот православен празник Успесение на Пресвета Богородица преку соопштение до јавноста ги информира...