библиотека

Пронајдени се 9 резултати на тема „библиотека“
Занимливости

Цели 53 години заборавал да ја врати книгата во библиотека: Сега го чека огромна казна, но ќе бидат задоволни и со ова

Маж од Ирска пред точно 19.433 дена изнајмил книга од локалната библиотека и истата ја вратил дури вчера, со задоцнување од 53 години. Од...