безживотно тело

Пронајдени се 7 резултати на тема „безживотно тело“
Хроника

Идентитетот ќе се утврдува во Скопје: Безживотно машко тело најдено на Шар Планина, полицајци со хеликоптер заминале да прават увид

Машко безживотно тело претпладнево е пронајдено на Шар Планина по што полициски службеници од Тетово со хеликоптер заминале до местото...