бездомник

Пронајдени се 29 резултати на тема „бездомник“
Живот и стил

Бил бездомник и водел борба за опстанок: Сега е богаташ кој во својата компанија вработува само бездомници и лица со посебни потреби

Дру Гудал има животна приказна со која би можел да сними филм, а она што е најважно е дека неговата приказна ги “оживеа” многумина...
Живот и стил

Големото срце на едно момче и скромноста на бездомникот: Му ја дал својата картичка и се шокирал колку пари извадил (ВИДЕО)

Дали на бездомник би му ја дале својата картичка и пин код? Повеќето веројатно не би го сториле тоа, но не и овој Британец. Сето тоа го...
Живот и стил

Трогателната приказна со шокантен пресврт: Бездомник се прослави кога на жена ѝ дал пари, но сега се дозна суровата вистина (ВИДЕО)

Бездомникот од Филаделфија, Џони Бобит Помладиот, минатата година го привлекол вниманието на јавноста кога последните 20 долари и ги...
Вести

Цел свет зборува за неговата човечност: Тоа што овој полицаец му го направи на бездомникот е ситница, но и моќна порака (ВИДЕО)

Великодушен полицаец му помогна на бездомник да се избричи за да може да добие работа во локалниот ресторан. Полицаецот Тони Карлсон...
Занимливости

Се маскирал во бездомник како би ги тестирал своите вработени: Келнерка направила нешто што никогаш нема да го заборави

Еден сопственик на ресторан од Тексас одлучил на интересен начин да ги тестира своите работници. Тој се маскирал во бескуќник и седнал...