без плата

Пронајдени се 7 резултати на тема „без плата“
Вести

Николоски: Илјадници работници може да останат без плата заради неспособноста на Заев и старо-новата крими коалиција

Заради неспособноста и мрзеливоста на Владата на Заев доведена е во опасност поддршката за плати за Октомври за работниците погодени...
Вести

Уметниците со месеци не земале плата- актерката Жугиќ со прашање до колегите: Ќе излеземе ли на 1 септември на протест? (ФОТО)

Актерката Јелена Жугиќ преку статус на Фејсбук денеска пишува дека колегите уметници немаат земено плата веќе со месеци. -Колеги културњаци,...