без маски

Пронајдени се 11 резултати на тема „без маски“
Вести

Без маски и без дистанца на брод до Свети Наум: Туристите и бродскиот персонал не ги почитуваат препораките за заштита

На охридските бродови кои возат за Свети Наум секој ден, не се почитуваат протоколите за заштита од коронавирусот. Иако не е дозволен...
Хроника

Казнети над 900 граѓани кои не носеле заштитни маски- МВР објави и голем број на лица на кои им се издадени решенија за изолација

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.06.2020 година) на територијата на Република Македонија на 593 лица им се издадени решенија за изолација,...