Белата куќа

Пронајдени се 37 резултати на тема „Белата куќа“
Занимливости

Глетка како од бајките: Белата куќа блесна во целиот свој сјај по повод божиќните празници, на една од елките интересен детаљ со фотографии

Првата дама на САД Џил Бајден откри како ја украсила Белата куќа за Божиќ и новогодишните празници. Многубројни елки се наоѓаат низ...