бејрут

Пронајдени се 84 резултати на тема „бејрут“
Вести

Од силината експлозија се превртел крузер: Сателитски снимки ги покажуваат размерите на катастрофата во Бејрут (ВИДЕО)

Руската вселенска агенција „Роскосмос“ објави сателитски фотографии од пристаништето во Бејрут пред и по вчерашната експлозија....
Вести

Силната експлозија го прекина интервјуто на новинарката, но камерата продолжи да снима- во позадина се слушаа само лелекања (ВИДЕО)

Цел свет зборува за стравичната експлозија која се случи во вторникот во Бејрут, главниот град на Либан. Истрагата за експлозијата е...