бејрут

Пронајдени се 85 резултати на тема „бејрут“
Вести

По страшната експлозија во Бејрут денеска нов пожар на пристаништето- пламените јазици голтаат сѐ пред себе (ВИДЕО)

На пристаништето во Бејрут избувна пожар по повеќе од еден месец од страшната експлозија на магацинот со амониум нитрат во тој град,...