бегство

Пронајдени се 35 резултати на тема „бегство“
Хроника

Велешанец, осомничен за тешки кражби преку прозорец избегал од судот – после неколку часа истиот повторно бил приведен!

На 08.04.2022 во 11.00 часот, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СРВ Велес го лишиле од слобода А.Р.(20) од Велес поради сомнение...
Хроника

Бил во бегство некое време, денес полицијата го уапси – гостиварец инволвиран во случај кога било фатено возило со 100 килограми марихуана

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар денеска (9март) околу 17 часот и 20 минути, на улица “Светозар...
Хроника

Избегал од затворот во Струмица, па го нашле сред центар во Кочани – нема да ви се верува и што било пронајдено кај него!

Денеска (28.09.2021) околу 01.30 часот во Градскиот трговски центар во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го пронашле и привеле Џ.Џ.(20)...
Хроника

Го сопреле на Бит Пазар, излегол од автомобил па почнал да бега – пронајдени куршуми и пиштол во возилото, возачот фатен

На 10.09.2021 во 17.20 часот на подрачје на Бит пазар од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода Б.А.(27) од Скопје. Откако сопреле...