батинци

Пронајдени се 19 резултати на тема „батинци“
Хроника

Тепачка во скопско Батинци, три лица со остри предмети го нарушиле јавниот ред и мир – едно од нив е малолетник

На 20.09.2021 во 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Батинци, скопско, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со...
Хроника

Едно лице потешко повреденo, тројца полесно во судар на две возила кај скопско Батинци, три деца поминале без повреди

Вчера во 20.30 часот на регионалниот пат Скопје – ХЕЦ Козјак, атар на с.Батинци, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило...