бастијан швајнштајгер

Пронајдени се 13 резултати на тема „бастијан швајнштајгер“
Познати

ФОТО: Ана и Бастијан ја имаат најсиромашната новогодишната елка, но сите гледаа во тенисерката и нејзините нозе

Поранешната најдобра светска тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиот сопруг, легендарниот германски фудбалер Бастијан Швајнштајгер се подготвени...
Занимливости

Овие работи за неа сигурно не сте ги знаеле: Овој славен фудбалер го има видено гол, се плаши од ова животно и еве што сака најмногу да готви

Германската канцеларка, Ангела Меркел веќе години наназад е една од најмоќните жени во светот. Во последниве неколку нејзини јавни...
Познати

Повеќе не личи на себе: Легендарниот фудбалер со запуштена брада и неуредна долга коса ретко кој ќе го препознае (ФОТО)

Последната објава на социјалните мрежи на фудбалерот Бастијан Швајнштајгер ги остави во неверување фановите поради објавеното несекојдневно...
Познати

Каков подарок доби од родителите ќе сфати кога ќе порасне: Ана и Швајнштајгер со милионски подарок за првиот роденден на синот

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ и фудбалерот Бастијан Швајнштајгер го прославија првиот роденден на нивниот наследник. За таа прилика...
Познати

Швајнштајгер доби награда, но наместо тој шоуто го украде неговата сопруга без градник- Ана Ивановиќ како никогаш досега (ФОТО)

Германскиот репрезентативец Бастијан Швајнштајгер го доби признанието за маж на годината во светот на спортот од страна на магазинот...
Познати

Ана и Бастијан ќе градат вила веднаш до Ѓоковиќ- кога ќе дознаете што се ќе се изгради во неа за 200 илјади евра ќе се онесвестите

Познатата тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг фудбалерот Бастијан Швајншајгер ќе купат плац и ќе изградат вила на Павловачко...
Познати

Швајнштајгер им го честиташе Божиќ на фановите, а кога ќе ја видите неговата „скромна“ елка ќе сфатите зошто цел свет му се смее (ФОТО)

Популарниот фудбалер кој секојдневно е во центарот на вниманието откако на медиумите им откри дека ќе добијат принова заедно со поранешната...