барања

Пронајдени се 16 резултати на тема „барања“
Вести

Филипче изјави дека ќе се разгледаат барањата на НУК: Сега за сега овие мерки кои што се на сила треба да останат уште најмалку една недела

Во денешната изјава за медиумите на министерот за здравство Венко Филипче, од страна на новинари беше прашан дали ќе се разгледуваат...
Вести

Изреволтирани родители повикуваат на потпис пред МОН против воведување на дигитални учебници – најавуваат и протести!

Воведувањето на дигитални учебници кое го најави министерката за образование и наука, Мила Царовска и понатаму предизвикува големо...
Вести

Ристески: Барањата на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ соодвестуваат со барањата на тутунопроизводителите, откупот на тутун катастрофален

Откупната цена на тутунот во Република Македонија е ниска и откупот е катастрофален, му реплицираше Петар Ристески на својот колега...
Вести

Ако Владата не превземе мерки, следува масовен протест: Угостителите бараат укинување на забраната за организирање настани

Почнувајќи од 15.03.2020, угостителски објекти за организирани настани, речиси една година немаат протокол за отпочнување својата дејност. Сопствениците...