бараки

Пронајдени се 7 резултати на тема „бараки“
Скопје

Детали за пожарот кој целосно ја пеплоса бараката во Градскиот парк: На терен се 20 пожарникари и 6 противпожарни возила

Попладнево во близина на Градскиот парк во Скопје избувна голем пожар кој почна неконтролирано да се шири. Командантот на Територијалната...