банкрот

Пронајдени се 34 резултати на тема „банкрот“
Вести

БАНКРОТОТ НА FTX ОШТЕТИ МИЛИОН ДОВЕРИТЕЛИ – долговите се поголеми од три милијарди долари, оштетени над 10.000 корисници

Неуспешната платформа за тргување со криптовалути FTX има повеќе од 100.000 доверители, а бројката би можела да надмине еден милион, според...
Економија

Македонската економија „на респиратор“, бројките кои ги објави ДЗС се застрашувачки, ако продолжи ваков тренд Македонија ќе банкротира

Во јануари од земјава се извезени стоки во вкупна вредност од 546.045.000 евра што претставува пораст од 3,6 проценти во однос на истиот период...
Познати

Беше една од најпознатите светски старлети, а сега тоне во финансиска пропаст – сумата која ја должи ни на сон не може да ја најде

Англиската старлета и реалити sвезда Кети Прајс (42) не престанува да ја шокира јавноста. Имено, познатата старлета прогласи банкрот...
Вести

Николоски: Македонија е се поблиску до банкрот, забраната на банките и осигурителните компании да исплаќаат дивиденди упатува лош сигнал до граѓаните и штедачите

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Што не е јасно?” гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски...