банкарска картичка

Пронајдени се 4 резултати на тема „банкарска картичка“
Македонија

Извршил дури 87 успешни трансакции од неговата картичка – Штипјанец шокиран кога видел колку пари му биле извадени без да знае

На 22.04.2022, по преземени мерки и активности, СВР Штип расчисти кривично дело по чл.251 ст.2 од Кривичниот законик, за кое постојат основи...
Хроника

Баба на итар начин му ја украла картичката – од банкомат во неколку наврати извадила вкупно 60 илјади денари

ОВР Неготино поднесе кривична пријава против М.А.(67) од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување...
Вести

ВНИМАВАЈТЕ: На десетина граѓани викендов им е испразнета банкарската сметка од хакери без да знаат, не станува збор за мала сума на пари!

Вистински шок овие денови доживуваат десетици лица кои се членови на позната македонска банка откако нивното салдо го испразниле хакери. Последниот...