бангладеш

Пронајдени се 18 резултати на тема „бангладеш“
Вести

„Монструмите нека умрат“: Побарана смртна казна за 16 лица, детали за страшното злосторство кое го направија

Шеснаесет лица во Бангладеш се обвинети за убиство на една тинејџерка која е жива запалена, откако поднесе обвинение за сексуално вознемирување. Според...