банани

Пронајдени се 34 резултати на тема „банани“
Вести

На деца во училиште им пристигнале банани, а тоа што е најдено во нив ќе ве остави фрапирани: Надлежните веднаш реагирале

Мала жаба била пронајдена скриена во куп банани наменети за ученици во британско училиште во округот Мерсисајд. Жабата, според тврдењата,...
Храна и пијалаци

Торта од банани која мора да ја пробате: Не се пече, готова е за 20 минути, а уживањето е загарантирано

Денеска ви претставуваме рецепт за освежувачка торта која не се пече и за чија подготовка не ви се потребни многу вештини, ниту време. Потребни...