банана

Пронајдени се 24 резултати на тема „банана“
Занимливости

Вакви патики досега не сте виделе: Гигантската компанија лансираше обувки базирани на влакна од банана (ФОТО)

Познатиот гигант од светот на модата, H&M, деновиве претставува иновативни обувки – патики од влакна од банана, или патики од„растителни“...
Занимливости

Верувале или не: Земал банана и со селотејп ја залепил на ѕид, а сега поради тоа ќе заработи цело богатство (ФОТО)

Неверојатно уметничко дело изложено во една галерија во Мајами ќе биде продадено за дури 120.000 долари. Сето тоа би било во ред да не беше...