балкан

Пронајдени се 48 резултати на тема „балкан“
Вести

Со оваа држава од соседството не може никој- ова е новиот Вухан на Балканот, само денеска застрашувачка бројка на новозаразени

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 19.660.540 лица. Од нив починале 726.415, а оздравеле 12.615.495 луѓе. –...
Регион

ВТОРИОТ БРАН СЕ ВРАЌА НА ЦЕЛИОТ БАЛКАН: Регионот со високи бројки на новозаразени, особено оваа држава денеска руши рекорди

Според последните податоци, во светот досега се регистрирани 14.058.847 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починале 595.001, а оздравеле...
Занимливости

Колку повеќе одиме кон истокот на Европа…: Белгиски експерти со шокантно откритие за коронавирусот на Балканот

Експертите од Универзитетот Гент (UGent) сметаат дека генетските разлики меѓу жителите би можеле да објаснат зошто во некои земји од коронавирус...
Регион

Балканот не престанува да се тресе: Во БиХ работници во фабрика панично бегаат додека кровот започнува да се руши по земјотресот (ВИДЕО)

Земјотрес со јачина од 5,8 степени по Рихтер вчера ја погоди БиХ, а истиот беше почувствуван и во Македонија во 10 часот и 19 минути. Голема...
Познати

Најзгодната адвокатка на Балканот доаѓа од Албанија, а кога ќе ги видите нејзините фотографии ќе занемите (ФОТО)

Редона Кочи веќе долго време е една од најпопуларните девојки во медиумите ширум регионот. Иако нејзината професија е манекенството,...