балкан

Пронајдени се 58 резултати на тема „балкан“
Вести

ОВА СЕ СИТЕ АВТОБУСКИ НЕСРЕЌИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 20 ГОДИНИ НА БАЛКАНОТ – вчерашната испиша историја која долго ќе се памети…

Повеќе од сто луѓе загинаа во несреќи на Балканот во кои учествуваа патнички автобуси. Последната се случи во раните утрински часови...
Вести

Хрватска, Бугарија, Србија и Грција почнаа со вакцини против корона, Македонија со Филипче уште нема ни за обичен грип

Сите земји во регионот започнаа со вакцинација на населението против КОВИД-19, а Македонија тапка во место. Министерот за здравство Венко...
Вести

Со оваа држава од соседството не може никој- ова е новиот Вухан на Балканот, само денеска застрашувачка бројка на новозаразени

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 19.660.540 лица. Од нив починале 726.415, а оздравеле 12.615.495 луѓе. –...
Регион

ВТОРИОТ БРАН СЕ ВРАЌА НА ЦЕЛИОТ БАЛКАН: Регионот со високи бројки на новозаразени, особено оваа држава денеска руши рекорди

Според последните податоци, во светот досега се регистрирани 14.058.847 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починале 595.001, а оздравеле...