баклава

Пронајдени се 8 резултати на тема „баклава“
Храна и пијалаци

Мрзлива баклава без кора, сочна и неодолива: Рецепт што може да го направат дури и почетниците во кујната

Кога велиме баклава, првaта мисла ни е ореви и кора. Меѓутоа, ако го претпочитате овој ориентален специјалитет, а немате време за традиционалниот,...