бадеми

Пронајдени се 9 резултати на тема „бадеми“
Храна и пијалаци

Спречуваат срцеви болести, дијабетес и потешкотии со варењето: Еве зошто суровите бадеми треба да се најдат на вашата трпеза!

Јаткастите плодови се едни од главните хранливи материи кои ќе донесат повеќекратни придобивки за вашето тело, а органските бадеми...
Вести

Трипуновски до Димковски и Спасовски: Почитувани љубители на бадем и лешник, купивте апетисани, а сега скратете од луксуз и дајте им на земјоделците

Почитувани господа од власта, Трајане и Оливер – љубители на макијато, еспресо, бадем и лешник! По 100 пат сте фатени во лага, а ова е...