бабичка

Пронајдени се 5 резултати на тема „бабичка“
Вести

Ќе останат ли институциите повторно глуви и слепи: Бабичка во нечовечки услови буквално е преселена под мостот Близнаци во Аеродром (ФОТО)

На социјалните мрежи денеска се појавија фотографии од под мостот Близнаци во општината Аеродром. Имено таму корисниците на социјалните...
Вести

Најнискиот човек во Македонија е оваа бабичка: Малечка сум! Aма човек сум! Ништо не сакам само бојлер да не се капам вo корито!

Славица Димовска висока само еден метар е најниската жена во Македонија. Живее во општина Чашка. Има 61 година. Dosie.mk беше да ја посети...