баба ванѓа

Пронајдени се 20 резултати на тема „баба ванѓа“
Познати

ГЕНИТЕ СЕ ЧУДО – српската пејачка е внука на Баба Ванѓа, малкумина и веруваат дека има наследено посебна дарба од неа (ФОТО)

Пејачката пред извесно време гордо зборуваше за своите потомци и за тоа дека покојната Баба Ванѓа и е баба. Како што вели, секогаш...
Познати

Баба Ванѓа предвидела дека ќе биде попозната од Тито, но ѝ премолчела за несреќата: Животот не бил нежен со Лепа Брена

Лепа Брена вчера го прослави својот 62 роденден, а ние ви пренесуваме неверојатна приказна за нејзиниот живот. Лепа Брена во тие денови...
Занимливости

БАБА ВАНЃА ЈА ПРЕДВИДЕ СМРТТА НА КРАЛИЦАТА ВО 2022 – еве уште кои застрашувачки работи тврдела дека ќе се случат до крајот на оваа година

Вангелија Пандева Гуштерова е родена во Струмица во Македонија и е попозната како „Баба Ванга“. Таа била гатачка и се верува дека предвидела...
Познати

Со две коцки шеќер со Брена отидовме кај баба Ванѓа – Поповиќ откри до кога му рекла дека ќе живее, но и што требало да направат вечерта пред да одат кај неа

Директорот на Гранд, Саша Поповиќ , се присети кога заедно со Лепа Брена ја посетил покојната пророчица Баба Ванѓа , позната по тоа што...
Занимливости

Според пророштвото на баба Ванѓа 2020 нема да биде добра година: Предвидува 3 три природни катастрови, обид за убиство и болест друг светски лидер

Познатата слепа пророчица, Вангелија Димитрова Гуштерова, попозната како Баба Ванѓа починала во 1996-та година, а тоа што го предвидела...
Вести

ШТО ПРЕДВИДЕЛА БАБА ВАНЃА ЗА 2019-та: Ќе дојде до економски колапс, а еден моќен претседател ќе се обидат да го убијат

Слепата пророчица, која го предвиде Брегзит, нападот врз кулите близначки и создавањето на ИСИС, исто така, предвидела и неколку настани...