автопати

Пронајдени се 4 резултати на тема „автопати“
Вести

Мисајловски до СДСМ: Да си играте со интелигенцијата на народот е навредливо, ветивте 600 километри автопати, сега не планирате да ги изградите

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за транспорт и врски, Владо Мисајловски преку социјалните мрежи ја искоментира...
Вести

Денес рочиште за “Траекторија” во која се обвинува Груевски зошто градел автопати, кои сега новата влада ги кочи

Денес одново уште едно рочиште за случајот Траекторија кој веројатно е еден од најуникатните и најпарадоксалните судски предмети во...