автопат кичево- охрид

Пронајдени се 8 резултати на тема „автопат кичево- охрид“
Вести

Ивановски: Во Србија и Косово ќе се инвестираат скоро 5 милијарди долари во инфраструктура, ние тука се уште збориме за еден автопат Кичево-Охрид

Претседателот на Комисијата за транспорт и инфраструктура на ВМРО-ДПМНЕ вечерва на Телма телевизија во дебата со актуалниот министер...