автокоманда

Пронајдени се 16 резултати на тема „автокоманда“
Вести

СООБРАЌАЕН ХАОС УТРОВО НА ВЛЕЗ ВО СКОПЈЕ- колони автомобили заглавени во Автокоманда, граѓаните веќе доцнат на работа

Редици колони утрово се создадоа на влезот на Скопје во Автокоманда. Сведоци за КУРИР велат дека утрово сообраќајот таму е закрчен,...
Вести

Избегнувајте ја оваа улица: Колони возила и гужва во центарот на Скопје поради реконструкција на убиство (ФОТО)

На Ѕидот на сообраќајниот срам се појави фотографија на која се гледа огромна гужва и редици автомобили кај хотелот Континентал. Избегнувајте...
Скопје

Жителите на Автокоманда и Железара неколку дена без парно греење: „Плаќаме најскапо парно греење за да се смрзнуваме“

Жителите на скопските населби Автокоманда и Железара веќе неколку денови по ред немаат топло парно иако сметките навреме преку целата...