Австралија опен

Пронајдени се 90 резултати на тема „Австралија опен“
Останати спортови

Медведев по триумфот над Циципас: Подготвен сум за дуелот против Надал, се надевам дека мечот ќе го гледа и Ѓоковиќ

Рускиот тенисер и втор на АТП листата, Данил Медведев во полуфиналето на Австралија опен го совлада гркот, Стефанос Циципас и се пласираше...
Останати спортови

Шаповалов: Погрешив кога на судијата му реков дека е корумпиран, но на Рафа премногу му се дозволува

Канаѓанецот Денис Шаповалов по поразот од Рафаел Надал во четвртфиналето на Австралија опен 2:3 го коментираше конфликтот со судијата. –...
Останати спортови

Ситуацијата станува сè понеизвесна – на потег се адвокатите на Ѓоковиќ кои разговораат со австрлискиот министер за внатрешни работи

Претставници на австралиското Министерство за внатрешни работи разговара со адвокатите на тенисерот Новак Ѓоковиќ, јави „Ејџ“. Медиумот...
Останати спортови

Престојот на Ѓоковиќ во Австралија „виси на конец“: Министерот за имиграција сè уште го разгледува укинувањето на виза

Австралискиот министер за имиграција Алекс Хок сè уште ја разгледува одлуката за статусот на визата на тенисерот Новак Ѓоковиќ, изјави...