август

Пронајдени се 38 резултати на тема „август“
Хороскоп

Три хороскопски знаци се на удар на негативна енергија до крајот на август! Сите односи се комплицираат, а еден знак го чека големо предавство

Последната недела од август ќе донесе големи проблеми за неколку хороскопски знаци, нема да биде лесно за сите! На најголемо влијание...
Занимливости

Интересни факти за август: Како месецот го добил името и колку траел според народното пресметување во Македонија?

Август го добил името по внукот на Јулиј Цезар. Тој ја добил титулата „Август“ што значи „чесен“. Македонскиот назив на месец август...