Аурелио де Лаурентис

Пронајдени се 8 резултати на тема „Аурелио де Лаурентис“
Фудбал

Претседателот на Наполи изрази желба за реформи во европскиот фудбал: Подготвен е да потроши 10 милијарди евра за да создаде турнир што ќе ги замени ЛШ и ЛЕ

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис изрази желба за реформи во европскиот фудбал. – Системот не работи повеќе. Лигата на шампионите...
Фудбал

Скандал кој може да ги остави без Лига на шампиони: Сопственикот на Наполи со тешки обвинувања за Ливерпул и Рома

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис повторно успеа да ја шокира фудбалската јавност во Италија. На денот кога се расправаше...