астероид

Пронајдени се 33 резултати на тема „астероид“
Занимливости

Астероид двапати поголем од Емпајер Стејт Билдинг ноќеска прелета покрај Земјата со 30 пати поголема брзина од звукот

Вашингтон, 27 април 2022 (МИА) – Според податоците на НАСА, астероид двапати поголем од Емпајер Стејт Билдинг вечерва ќе прелета покрај...
Вести

НА СВЕТОТ МУ СЕ ЗАКАНУВА КАТАСТРОФА! Дел од кинеско летало неконтролирано иде кон Земјата – не се знае каде ќе падне! (ФОТО)

Голема катастрофа се заканува да се случи на 8 мај, бидејќи јадрото на лансираната кинеска ракета оди неконтролирано кон Земјата и постои...
Вести

Под будното око на научниците: Кон Земјата се движи астероид кој би можел да предизвика удар – еве за што се работи !

Астероидот 2009 JF1, според последните податоци се наоѓа на оддалеченост поголема од 375 милиони километри од Земјата, но ѝ се приближува...