асом

Пронајдени се 16 резултати на тема „асом“
Вести

АСОМ: Предлогот на Министерството за финансии за усвојување на измените на Законот за игри на среќа е целосно неприфатлив

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) остро реагира на предлогот на Министерството за финансии да се усвојат...
Вести

АСОМ донира 600.000 денари за семејствата на настраданите и повредените патници во сообраќајната несреќа во Бугарија

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) донира 600.000 денари за семејствата на настраданите и повредените патници...
Комерцијални објави

АСОМ: Строго се почитува забраната за малолетници од законот за игрите на среќа – дистанцата од 500 метри е нелогична и неприфатлива

Претседателот на Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ), Вaско Илијевски во денешното гостување во емисијата „Утрински Брифинг“...
Вести

АСОМ: Со предлог-законот за игри на среќа на улица се оставаат повеќе од 8.000 вработени, ќе ги нема и приходите во Буџетот од 250 милиони евра

Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот на игри на среќа ваков каков што е може да остави на улица повеќе од 8.000 лица,...
Вести

АСОМ: Со предлог измените на Законот на игрите на среќа, илјадници вработени на улица и отворање пат за нелегално обложување

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) реагира на Предлог измените на Законот за игрите на среќа и забавните...
Вести

АСОМ: Владата итно да ја продолжи уредбата за он-лајн спортско обложување – државата ризикува да изгуби стотици милиони денари во буџетот

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија реагира до Владата дека утре, 22 декември, истекува рокот за преточување на уредбата...