асфалтирање

Пронајдени се 16 резултати на тема „асфалтирање“
Општини

Се затвора сообраќајот на патот Тетово – Попова Шапка во наредниот месец – исклучок ќе бидат овие денови и овој период од денот!

Сообраќајот на патот од Тетово кон Попова Шапка во наредните 30 денови ќе биде во прекин, освен во неделите и празнични денови. Како што...
Општини

Антикорупциска се слушаме? Во Охрид во сред изборна кампања, СДСМ и Константин за глас повеќе асфалтираат улици во вечерните часови

На само неколку денови од гласањето за градоначалник на Охрид, СДСМ и Константин Георгиески, во доцните вечерни часови асфалтираат...