артуро видал

Пронајдени се 13 резултати на тема „артуро видал“
Фудбал

Артуро Видал доаѓа со Фиат Панда на тренинг, но крадци го оставиле без „ѕверот“ вреден 400 илјади евра (Фото)

Артуро Видал пред извесно време стана вирален хит откако откри дека Фиат Панда е неговиот омилен автомобил, па поради тоа, почна секојдневно...
Познати

Фудбалерот на Барселона најде утеха во фитнес тренер по поразот во ЛШ – фановите во транс дека не станува збор за „типична“ жена

Фудбалерот на Барселона Артуро Видал неодамна ја покажа својата нова девојка која му помогнала да го преболи испаѓањето од Лигата на...