Артан Груби

Пронајдени се 121 резултати на тема „Артан Груби“
Вести

Битка против “црни овци“ во ДУИ: Артан Груби и Бујар Османи “трн во око“ на партиските членови, но револтот е насочен и кон Али Ахмети

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа...
Вести

Груби: Владата од вторник ќе донесе одлука да му се вратат просториите на Средното медицинско училиште во Тетово

Првиот потпретседател на Владата, Артан Груби вечерва на неговата фејсбук страница објави дека за Владата одлучувачки е гласот и волјата...
Вести

Пренџов до Груби: Ниту еден од опозициските пратеници нема да гласа за уставни измени, а ги има од власта кои што исто нема да гласаат!

Нека му пренесе некој на Вицепремиерот задолжен за ништо или попознат како “лево сметало” во владата дека од страна на опозициските...
Вести

Груби: Ништо лошо нема да им се случи на моите сограѓани Македонци по однос на нивниот јазик, историја, култура и идентитет

Нема нови, барања, никакви нови документи и други нови очекувања освен постигнатото во добрососедскиот договор и договорот што министерот...
Вести

Груби на младите им објаснуваше кои се придобивките од Рамковниот договор: „Преку еднакво општество имаме корист сите“

Првиот потпретседател на Владата  и министер за политички систем и односи меѓу заедниците,  Артан Груби денеска учествуваше на третиот...
Скопје

Груби ќе потроши 70.000 евра за прославата на Рамковниот договор, ДУИ од овој фестивал сака да направи македонски „Егзит“

Во сабота со концерт на плоштадот Скендербег во Скопје ќе се обележи 21 година од Рамковниот договор и започнувањето на преговорите...
Вести

Стоилковски: Артан Груби вработи негов роднина во министерството, тоа е директен непотизам, институциите мора да реагираат и да се поништи одлуката

Според објавената одлука за вработување за Сезар Груби како самостоен референт, Артан Груби очигледно го приватизира министерството,...