арсим зеколи

Пронајдени се 29 резултати на тема „арсим зеколи“
Вести

Зеколи: Или Заев намерно го саботира Пендаровски или пак дечкото од Муртино и стрикото му од Зајас имаат јака мака со Река

Арсим Зеколи, политички аналитичар и коментатор, на својот Фејбук профил ги анализира последните изјави на Зоран Заев, Стево Пендаровски...
Вести

Зеколи: Помирителот прозападњачки од Муртино успеа за недела дена да се скара со комплетното јужно-крило на НАТО

Политичкиот аналитичар и коментатор Арсим Зеколи, на својот Фејсбук профил посочува дека на крај на оваа бурна година, Македонија се...
Вести

Зеколи: Дали Заев очекувал соседите да уапсат личност за која тој немал храброст да издаде потерница или го држи под присмотра?

Обвинението на ЗЗ кон соседите поради неговата неспособност (или инволвираност) е скандал кој го надминува самото бегство на НГ. Дали...
Вести

Ножевите на „Бихаќка“ се веќе извадени, Зеколи најавува внатрепартиска борба помеѓу заевистите и радомилите

Аналитичарот Арсим Зеколи во својата последна колумна за Дојче веле најавува раскол во владејачката СДСМ, каде што, како што вели, ножевите...