Армин Лашет

Пронајдени се 7 резултати на тема „Армин Лашет“
Вести

Претседателот Мицкоски и претставници на ВМРО-ДПМНЕ беа гости на Конгресот на ЦДУ на кој е избран Армин Лашет како нов претседател

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, со потпретседателот Александар Николоски и секретарите за меѓународна соработка...