армија

Пронајдени се 19 резултати на тема „армија“
Вести

Нацев: Припадниците на Армијата оставени без греење, на војниците им се наредува да се собираат во една просторија за да се затоплат

Кога ви е поважно да одвоите цел ден за да се клатите пред камера во украден видео спот, а не ве интересираат условите во кои работи Армијата...
Вести

Нацев: Радмила Шекеринска го загрозува угледот кој Армијата на Република Македонија го градеше со години

НАТО значи професионализам, ред и процедури, а не политизација, субјективизам и корупција, изјави денеска Александар Нацев од ВМРО-ДПМНЕ. -Со...
Вести

Нацев: Трансформацијата на специјалните единици на Армијата е лошо замислена и не треба да се одвива на начинот како што е планирана

Трансформацијата на специјалните единици на Армијата на Република Макеоднија е лошо замислена и не треба да се одвива на начинот како...
Вести

Американската армија во тишина се подготвува за војна: Ако нѐ прашате дали сме подготвени за борба уште денес – одговорот е да!

Американската армија веќе започна тивко да се подготвува за војна, нешто за што се надеваат дека сепак на крајот никогаш нема да започне. Минатиот...