Аријана Гранде

Пронајдени се 18 резултати на тема „Аријана Гранде“
Познати

ВИДЕО: Аријана Гранде се врати на местото на злосторството, две години по терористичкиот напад на нејзиниот концерт

Аријана Гранде признала дека е нервозна пред настапот во градот во кој на нејзин концерт беа убиени 22 лица. Таа пред две години одржа...
Познати

Ќе ви пукне срцето: Вака славната пејачка Аријана Гранде се прости од своето момче кое почина на 26 години (ФОТО)

Американскиот репер Мек Милер беше пронајден мртов пред два дена во својот стан во долината Сан Фернандо, а медиумите како причина за...
Познати

Скандал на погребот на Арета Френклин: Свештеникот се занесе додека познатата пејачка пееше во нејзина чест и ја фати за градите (ВИДЕО)

Пејачката Аријана Гранде запеа во чест на легендарната Арета Френклин на нејзиниот погреб. Аријана ја запеа песната „A Natural Woman“ и ги...