арбен таравари

Пронајдени се 109 резултати на тема „арбен таравари“
Вести

Таравари: Оваа коалиција е пазарџиска, наместо да говорат за реални проблеми, се расправаат кој кое министерство да зеде

Јас мислам дека фасадата на оваа коалиција не е пластелин, јас би рекол повеќе фасадата евроинтеграции, меѓутоа ова е пазарџиска коалиција...
Вести

Таравари: 20 години Албанците во оваа земја патат од ДУИ, нашата цел е да ја смениме ова криминална власт, а кукла премиер не ни треба

Градоначалникот на општина Гостивар и генерален секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари, вечерва во „Тема на денот“ во Сител...
Вести

Таравари: Јавна тајна е дека Заев им нуди пари на пратеници, наша пратеничка има одбиено сума на пари од власта како поткуп

Градоначалникот на општина Гостивар и генерален секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари вечерва во Тема на денот во Сител...
Вести

Таравари: Ова е циркуз држава, никаде во свет не се случило 45 луѓе да изгорат, претходно 14 луѓе, а никој да не сноси ниту морална одговорност

Се случи полицајка да се повреди, не може сама да се самоповреди, вакви случаи има многу, само во Гостивар одржав 25 прес конференции за...
Вести

Таравари и Апасиев потврдија: ВМРО-ДПМНЕ, Беса, Алтернатива, Алијанса за Албанците и Левица имаат ново парламентарно мнозинство

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, и генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари во вечерва во изјава за ТВ...
Вести

Таравари: Зоран Заев доживеа изборен дебакл како што ниту еден претседател на партија последните 30-тина година немал

Старо новиот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари во вечерашното гостување во емисијата „Топ тема на ваша страна“ за...