апелација

Пронајдени се 29 резултати на тема „апелација“
Вести

Стоилковски: Одлуката на Апелација за притворот на Јанакиески и Божиновски очекуваме да биде донесена врз база на факти

Како што и неколку пати досега на овие прес конференции од ВМРО-ДПМНЕ имаме посочувано, одлуката за притвор на Јанакиески и Божиновски...
Вести

Јанакиески: Зошто би иницирал средба со Претседателот преку посредник, кога лично го познавам и до тој момент сум остварил голем број на средби?

На денешното рочиште во Апелација екс министерот Јанакиески посочи дека никогаш не побарал средба со претседателот Иванов преку посредник...
Вести

Јанакиески до Апелација: Треба да се преземат најригорозни мерки за лажен исказ и доставување на фиктивна белешка

Екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески во својата одбрана изложена пред Апелација, а во однос на барањето да биде укината...
Вести

Поради низа законски повреди бранителите бараат Апелација да ја укине пресудата за „Тенк” и да го врати предметот на повторно судење

Суштествени повреди на кривичната постапка, повреда на Заштита на приватноста, според тоа како се прибавени аудио материјалите, апсолутната...
Вести

Груевски: Со демантот на моите тврдења, Апелација за жал само го потврди она што го објавив, а тоа и на дело ќе се покаже

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, вчера на прес конференција кажа дека денеска Апелациониот суд ќе му донесе...