апел

Пронајдени се 51 резултати на тема „апел“
Вести

Спасовски: Апелирам за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето раѓањето на Гоце Делчев, нема да дозволиме понижување на македонскиот народ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска упати апел за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 февруари,...
Вести

МНР апелира на зрело и достоинствено однесување по најавите за отворање ново граѓанско здружение во Охрид

По повод најавеното отворање на новото здружение на граѓани во Охрид, како и јавните повици за изразување протест против него, Министерството...
Вести

Пешевска со јавен апел до Георгиевски: Откажете се од намерата да ослоботите приватен инвеститор од плаќање на комунавли од 2 милиони евра!

Како Пратеник, а особено како граѓанин на Општина Гази Баба, загрижена сум за повторната намера на градоначалникот на Општина Гази Баба...
Вести

Пешевска со апел за помош: Да му помогнеме на семејството Цветковски и да направиме животот на овие луѓе да помине во нормални услови

Претседателката на Унијата на жени и пратеник во Собранието на Република Македонија утрово го беше во посета на семејството Цветковски...