антонио милошоски

Пронајдени се 224 резултати на тема „антонио милошоски“
Вести

Милошоски: Охридскиот пливачки маратон е меѓународен спортски бренд на Македонија, ниеден претседател и власт не ни помислиле дека откажувањето е опција

Охридскиот пливачки маратон е меѓународен спортски бренд на Македонија цели 6 децении. Се одржувал и во полесни и во потешки времиња...
Вести

Милошоски: Ковачевски и Османи го кријат предлогот, нивните штетни преговори ја доведоа Македонија во оваа положба

Денешната прес конференција ја држам на тема двајца манипуланти Димитар Ковачевски и Бујар Османи, кажа на денешната прес-конференција...
Вести

Милошоски: Ковачевски го гледа Собранието како политички супермаркет од каде што вади споредни настани за дневен дефокус од неуспесите во кои е заглавена владата и државата

Ковачевски е дволичен по однос на третманот на Собранието. Кога се случи на официјалниот собраниски канал да ги слушнеме пцовките на...
Вести

Милошоски: Уставот не е конзерва која што треба да се отвора или затвора според политичките апетити на Каракачанов, Ковачевски на Бујар Османи или Слави Трифонов.

– Сегашниот предлог за преговарачка рамка, значи дека ќе има една фотосесија ма која Ковачевски и Бујар Османи ќе се фотографираат...
Вести

Милошоски до Ковачевски: Како премиер да се смееш на коментарот „ова е идната Западна Бугарија“ е показател колку си некомпетентен

Пратеникот Антонио Милошоски во коментар до премиерот Димитар Ковачевски вели дека неговите реакции покажуваат колку тој е некомпетентен...
Вести

Милошоски: Општина Македонска Каменица е пример за добро испланирано работење и корисно инвестирање во проектите што се од општо добро

Работењето во општината Македонска Каменица може да биде и пример за едно добро испланирано работење и корисно трошење, инвестирање...
Вести

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ дава поддршка на просветните работници, владата сериозно да се зафати со решавање на овој проблем со цел зголемување на платите на работниците и подобар образовен систем

При денешната посета на општина Македонска Каменица во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, членот...
Економија

Милошоски: Со задолжувањето од 900 милиони евра владата ќе го покрива недомаќинското работење на штета на стопанството

Македонија е веќе многу задолжена земја и ова дополнително најавено задолжување од 900 милиони евра само покажува колку недомаќински...
Вести

Милошоски: Секој оној кој се занимава со признавање или непризнавање на пописот ја промашува поентата и прави манипулација за поделба на населението

На одговор на новинарско прашање, пратеникот Антонио Милошоски во врска со резултатите од пописот кои излегоа во јавноста, рече дека...
Вести

Милошоски за именувањето на Бесмира Ејупи за генерален конзул: Тоа е девијација на луѓето кои што се предолго во власт и мислат дека нивните желби се посилни од законските норми

Навистина сум изненаден од тоа што се носат вакви клиентелистички решенија, Никој нема против министерот да направи избор, но изборот...