антонио милошоски

Пронајдени се 53 резултати на тема „антонио милошоски“
Вести

Милошоски: Најголеми ширачи на лажни вести се Заев, Османи и Димитров, лани велеа „Македонија добила датум за преговори“!

Министерството за надворешни работи на Република Македонија има телеграми и дописи од Брисел кои јасно кажуваат кои земји се ЗА кои...
Вести

Милошоски до Заев: Дали свесно или несвесно ја излажавте македонската јавност дека во 2018-та Европскиот совет донел одлука Македонија да добие датум за преговори?

Антонио Милошоски од собраниската седница го праша премиерот Заев дали за да ја каже изјавата од 2-ри јули  дека Македонија добила датум...
Вести

Милошоски: Алармирањето на УНЕСКО за уништување на Охрид, за градоначалникот Георгиески не значи ништо (ВИДЕО)

Пратеникот од редовите на ВМО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави статус поврзан со охридскиот градоначалник Константин...
Вести

Милошоски: Дали Пендаровски во својата пријава до МВР пријавува тајна служба која го следи или пријавува лица од твитер кои што го следат

Антонијо Милошоски, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“, на денешната седница за интерпелација...
Вести

Милошоски: Со овој чин се докажува дека правната држава е подредена на политичката волја која што се одликува со политички прогон врз политичките неистомисленици

Денеска се одржа Комисијата за мандатно имунитетни прашања при што се расправаше за имунитетот на пратеникот Трајко Вељаноски. Антонијо...