антонио лопез

Пронајдени се 3 резултати на тема „антонио лопез“
Вести

Народната партија победи во Мадрид, сега ќе и помага на ВМРО-ДПМНЕ за Скопје – Мицкоски се сретна со генсекот Истуриз

Христијан Мицкоски, лидерот на партијата ВМРО-ДПМНЕ оствари успешна средба со генералниот секретар на Европската Народна Партија Антонио...
Вести

Мицкоски: Со генералниот секретар на ЕПП разговаравме за подршка за локалните избори за Скопје, да ни ги пренесат знаењето од изборите во Мадрид каде победија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се сретна со генералниот секретар на Европската Народна Партија Антонио Лопез, при...